Çayyolu Gordion Konutları - SIKÇA SORULAN SORULAR

Ana Sayfa \ Çayyolu Gordion Konutları - SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR VE YANITLARI
 
SSS: Sitemizdeki Fiber Internet ve Kablo Tv ile ilgili çalışmaların ne durumda olduğu konusunda bizi bilgilendirebilirseniz çok seviniriz. (Özhan GÜLEN - B1/22)
 
YANIT: Fiber optik internet için SUPERONLİNE firması ile sözleşme yapılmış olup, Haziran 2010 tarihinden sonra sitemizde SUPERONLINE abonesi olanlara bu hizmetİ verecekler. Kablo TV ya da TURKSAT yayını ile ilgili olarak yapılan görüşmede ise TURKSAT firması, sitemizde en az 50 kişinin bir yıl süreyle KABLO TV abonesi olacaklarını taahhüt eden belge istiyor. Yeterli sayıda taahhüt olursa onlarda ücretsiz kablolama yapacaklarını söylediler.Kablo TV konusunda beklemedeyiz.

SSS: Merkezi Headent Uydu Sistemi ve Digitürk Uydu Sisteminden bahsetmişsiniz. Televizyon seyredebilmemiz için ekstra alıcı mı almamız gerekiyor. Tüm odalarda anten yerleri var. Buradan sanırım sadece karasal yayınlar seyredilebiliyor. Alıcı alınacaksa, her oda için ayrı ayrı mı alınacak, yoksa 1 tane yeterli mi? Ayrıca Digitürk abonesi olacak mıyız? Bizim TTNet aboneliğimiz vardı, onu nakletmiştik. (İnci MEMİŞ – A1/34)
 
YANIT:  Şu an sitemizde varolan Headent Uydu Sistemi ile karasal yayın yapan 29 kanal dijital yayında izlenebiliyor.Bunun için sadece TV kablosunu bağlamanız yeterli. Ayrıca headent sistemde varolan TÜRKSAT 1C ve HORBİRD yayınlarında (yaklaşık 1000 kanal)uydu alıcınız ile ücretsiz izlenebilmektedir.Yeni yaptırdığımız DİGİTÜRK UYDU sisteminde ise DİGİTÜRK abonesi olup Digitürk receiver'ı edinerek DİGİTÜRK yayınlarını izlemeniz mümkün.Haziran 2010 da faaliyete geçecek SÜPERONLİNE fiberoptik internet bağlantısı ile de bilgisayarınızdan hızlı internet ve diğer yan hizmetlerini (yine SÜPERONLİNE abonesi olmanız şartıyla) almanız mümkün olacak. TTNet hizmeti halen verilmektedir.Tüm Bloklarımızın şaftlarında hazır bulunan TürkTelekom kutularından hemen dairenize TTNet bağlantısı yapılabilmektedir.

SSS: Jenaratör, sadece asansörler için mi? Dairenin içini de kapsıyor mu? (İnci MEMİŞ – A1/34)
 
 YANIT: Jeneratör bilgileri internet sitemizin SİTE DONANIMI başlığı altında açıklanmıştır.Jeneratör sadece ortak alanlarda kullanılan elektrik enerjisi için hizmet verecek kapasitededir.Ortak elektrik; otomat elektriği, otopark elektriği, O.A.T.besleme elektriği ve asansör elektriği , hidrofor pompa elektriğini kapsar. Dairelerin içini kapsamaz. Özel alanların gereksinimi için küçük ölçekli jeneratörler kullanmalısınız(kesintisiz güç kaynağı)

SSS: Camların dışarıdan temizliği ile ilgili bir çalışmanız var mı? Bazı sitelerde (örneğin park vadi evleri) sanırım ayda bir dışarıdan asansörlü sistemle camlar silinmekte. Tabii bu sistem pahalı olabilir, araştırmadım. Eğer bu sistem olmayacaksa, mıktanıslı cam silecekleri var, içerden silerken aynı zamanda dışarıdan da silinebilecek mekanizmaya sahip, ben onlardan temin etmeyi düşünüyorum.
 
YANIT: Dışarıdan temizlik için sitemiz blokları üstünde böyle bir mekanizma inşaat aşamasından kurulu olmadığı için mümkün değil. Ayrıca temizlik için pencere dışındaki çıkıntılara çıkılması da tehlikeli ve yasaktır.Bina yüzeyine yapılan 5 cm. kalınlığındaki mantolama malzemesinin yük taşıma özelliği yoktur.Kendiniz ya da temizlik firmaları elemanları ya da gündelikçi temizlik yapan kişilerin cam temizliği yaparken bu alanlara çıkmaması için uyarılması can güvenliği açısından önem taşımaktadır.Blok görevlilerinin sipariş alma saatleri çalışanlara hiç uygun değil. 11:00 ve 17:00 saatleri sanırım.  Gündüz zaten evde değilim, akşam sipariş almayı 18:30'dan sonra yaparlarsa bu hizmetten ben de yararlanmış olacağım. Benim gibi bir çok kişinin de ileride olacağını düşünüyorum.

SSS: Blok görevlilerinin sipariş alma saatleri çalışanlara hiç uygun değil. 11:00 ve 17:00 saatleri sanırım.  Gündüz zaten evde değilim, akşam sipariş almayı 18:30'dan sonra yaparlarsa bu hizmetten ben de yararlanmış olacağım. Benim gibi bir çok kişinin de ileride olacağını düşünüyorum.

YANIT: Blok Görevlilerin çalışma saatleri gerek blok girişlerinde gerekse site yönetim merkezinde ve şimdide internet sitemizde yazılı olduğu şekilde uygulanmaktadır. Site sakinlerimiz için günde 3 kez servis yapılmaktadır. Söylediğiniz saatlerde çöp toplama hizmeti Her bloğun deposu mevcutmuş, kullanımı nasıl? Her daire için alan var mı? verilmesi nedeniyle servis olanağı yok. Sabah veya öğle servisinde akşam için sipariş vererek bu sıkıntınızı giderilebilirsiniz.

SSS. Her bloğun deposu mevcutmuş, kullanımı nasıl? Her daire için alan var mı?
 
YANIT: Her bloğun B Bloklar 2. bodrum katta kullandığı daire şeklinde bir deposu var. Sizin dairenizin kullandığı depoyu Site Yönetim Merkezinden (Tel: 2367430) öğrenebilir ve kullanmadığınız eşyalarınızı koli bandı ile bir araya getirip depoda uygun bir yere koyabilirsiniz. Önümüzdeki dönem bütçesi içine konulacak gider kalemi ile bu depolar için özel bölmeler yaptırılabilir.

 SSS: Mutfağın bacası tek mi? Yanda pişen yemeğin kokusu mutfağa, dolayısıyla salona giriyor. Onunla ilgili bir çözüm getirilebilir mi? ... Giriş kattaki boş alanlar büyükşehir belediyesine mi ait? Dükkan olacak mı? Nasıl değerlendirilecek? Dükkan olacaksa, kaç metrakarelik yerler ve kira ücretleri nasıl olacak ? Girişin altındaki dükkanlar şahıslara aitmiş ve hepsi satılmış. Kiralık bir kaç yer kalmış. 
 
YANIT: Daire içi sorunlarla ve dükkan satışları ile Satış ofisinden İnşaat Mühendisi arkadaşımız Mustafa Demir ilgileniyor. Kendileri her gün 10.00-16.00 arasında Satış Ofisinde olup görüşüp bilgi alabilirsiniz.

 SSS. Şimdiye kadar herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamadık ancak tadilat sonucu oluşan atıklar 2 gündür kapı önünde durmasına rağmen görevli tarafından alınmadı. Bu konuda farklı bir uygulama var ise bilgilendirme yapar mısınız? (Ayşe Evrim ÜNLÜ – A4/18)

YANIT: Tadilat artıkları, blok görevlilerin verdiği evsel günlük çöp kapsamında olmadığı için evinizde tadilat yapan firmanın kaldırması gerekiyor. Hatta bunları site dışında uzak bir alana dökmeleri gerekiyor. Bu artıklar Belediye tarafından da alınmıyor. Blok Görevlilerimiz evsel çöpünüzü ve hafif karton kutularınızı almak zorunda olup, tadilat artıklarınızı tadilatı yapan firmayı çağırıp aldırmanız gerekiyor.