Gordion Konutları Site Güvenliği Özel Güvenlik

Ana Sayfa \ Çayyolu Gordion Konutları - BAŞLIK - SİTE GÜVENLİĞİ \ Gordion Konutları Site Güvenliği Özel Güvenlik

GÖREV YERİ GENEL TALİMATNAMESİ
 
 
1-) GÖREVLİ PERSONEL, GÖREV YERİNİ KESİNLİKLE TERK ETMEYECEKTİR. GÜVENLİK KAPILARI KESİNLİKLE BOŞ KALMAYACAKTIR. 
2-) NİZAMİYE KAPILARI DIŞINDA SİTENİN DİĞER BÖLÜMLERİNDE ( OTOPARK, ASANSÖR, BAHÇE VD. ) OLASI PROBLEMLERDE SİTE YÖNETİM MERKEZİNE HEMEN BİLGİ VERECEK, ULAŞAMADIĞI TAKDİRDE KENDİSİ İLGİLENECEKTİR.
3-) SİTE ÖNÜNE GELEN HER TÜRLÜ ARAÇ VE ŞAHISIN TAKİBİ YAPILACAK, ŞÜPHELİ ŞAHIS VE ARAÇLAR SİTE YÖNETİMİNE BİLDİRİLECEKTİR.
4-) KILIK, KIYAFET, SAÇ, SAKAL GİBİ PERSONELİN DIŞ GÖRÜNÜMÜNÜ BELİRLEYEN FAKTÖRLERE ÖNEMLE DİKKAT EDİLECEKTİR.
5-) GÖREV BÖLGESİNDE TEYP, RADYO, TELEVİZYON GİBİ CİHAZLAR BULUNDURMAYACAK, İZLEMEYECEK VE DİNLEMEYECEKTİR.
6-) SİTE SAKİNİ, SİTE GÖREVLİSİ, SİTE YÖNETİCİLERİ VE SİTEYE DIŞARIDAN GELEN ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARLA DİYALOG VE YAKINLIK KURMAYACAKTIR.
7-) İZİN, AVANS, MAAŞ GİBİ KONULAR SİTEDEN HERHANGİ BİRİYLE ASLA KONUŞULMAYACAKTIR.
8-) VARDİYASINI TESLİM ALIRKEN VE EDERKEN TÜM DEMİRBAŞLAR KONTROL EDİLECEK, EKSİKSİZ, ARIZASIZ VE HASARSIZ TESLİM EDİLİP TESLİM ALINACAKTIR.
9-) GÖREV SAATLERİNDE VEYA DIŞINDA HİÇ KİMSEYLE SAYGISIZCA VE LAUBALİ ŞEKİLDE KONUŞMA VE DAVRANIŞLARDA BULUNMAYACAKTIR.
10-) NÖBET YERİNİ ZORUNLU HALLERDE TERK ETMESİ GEREKTİĞİNDE GİRİŞ KAPISINI KİLİTLEYECEK, TERK ETME SÜRESİNİ MİNİMUMDA TUTMAYA ÇALIŞACAKTIR.
11-) GÖREVİ HARİCİNDE ŞAHIS VE SİTE SAKİNLERİNİN ÖZEL İŞLERİNİ ÇIKAR VE MENFAAT SAĞLAMAK AMACIYLA KESİNLİKLE YAPMAYACAKTIR.
12-) NOKTA GÖREVİNDE SOHBET ETMEYECEK, NOKTA ÖNÜNDE OTURMAYACAK VE BAŞKALARININ OTURMASINA İZİN VERMEYECEKTİR.
13-) YAZILI KÂĞIT, EVRAK, KİMLİK VS. BELGELERİ DÜZENLİ VE TERTİPLİ TUTACAKTIR.
14-) ŞİRKETİ, ARKADAŞLARI, SİTE SAKİNLERİ, ÇALIŞANLARI, ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR HAKKINDA OLUMSUZ KONUŞMALAR YAPMAYACAK, DİĞER SİTE GÖREVLİLERİYLE MESAFEYİ KORUYACAKTIR..
15-) VARDİYANIN SONA ERME SAATİNDE KARŞILIĞI GELMEDEN ÜNİFORMASINI ÇIKARTMAYACAK, ÜZERİNDE FİRMANIN VERMİŞ OLDUĞU RESMİ KIYAFET DIŞINDA BAŞKA BİR KIYAFET, AKSESUAR VS. BULUNDURMAYACAKTIR.
16-) GÖREV BÖLGESİNDEKİ HERHANGİ BİRİNDEN HİÇBİR SURETTE PARA VEYA MALZEME KABUL ETMEYECEKTİR.
17-) GÖREV SAATLERİNDE UYUMAYACAK, UYUKLAMAYACAKTIR..
18-) TELSİZ ÇEVRİMLERİNE EKSİKSİZ KATILACAKTIR.
19-) GÖREV ALANINI DEVRİYE GÖREVİ HARİCİNDE KESİNLİKLE TERK ETMEYECEKTİR.
20-)GÖREV SAATLERİNDE HERHANGİ BİR VUKUAT SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA KENDİ YETKİLERİ DÂHİLİNDE MÜDAHALE EDECEK, YETKİSİ DIŞINDAKİ DURUMLARDA ÖNCE KOLLUK KUVVETLERİNE SONRA ŞİRKET YETKİLİLERİNE BİLGİ VERECEKTİR.
21-) SİTE ÇOCUKLARININ KENDİLERİNE VEYA BAŞKALARINA ZARAR VERECEK DURUMU
GÖRÜLÜRSE DERHAL UYARACAKTIR.
            22-) SİTE YÖNETİCİSİ, SİTE SAKİNİ VEYA SİTE GÖREVLİLERİNDEN HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN PARA VEYA BAŞKA BİR ŞEY KESİNLİKLE İSTEMEYECEKTİR.
            23-) GÜNDÜZ VE GECE YEMEK MOLALARINDA HİÇ BİR SURETTE İKİ GÜVENLİK PERSONELİ AYNI ANDA YEMEK YEMEYECEKTİR. BİR PERSONEL HER ZAMAN NİZAMİYE DIŞINDA BULUNACAKTIR.
 
      ATASAV GÜVENLİK
OPERASYON MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREV YERİ GİRİŞ – ÇIKIŞ TALİMATNAMESİ
 
 
A-1 SİTEYE OTOPARK GİRİŞİNDEN GİRİŞ YAPACAK ARAÇLAR İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLAR;
 
            SİTE GİRİŞ YOLUNA DÖNÜŞ YAPTIĞI GÖRÜNEN ARACIN ÖNCELİKLE UZAKTAN KUMANDASIYLA GİRİŞ YAPMASI BEKLENECEK, UZAKTAN KUMANDASI OLMAYAN ARAÇLARA SİTE SAKİNİ OLSA DAHİ GEREKLİ PROSEDÜR UYGULANACAKTIR.
 
SİTE GİRİŞ YOLUNA DÖNÜŞ YAPAN ARACIN KUMANDASI OLMADIĞI ANLAŞILIRSA BARİYER AÇILMADAN ARACIN DURMASI BEKLENİR.
DURAN ARACA ŞOFÖR MAHALLİNDEN YAKLAŞILIR VE KENDİNDEN EMİN, GÜLER YÜZLÜ, KESİNLİKLE UTANMA, KORKMA ÇEKİNME OLMAKSIZIN VE CİDDİYETİ DE BELİRTEN BİR TARZLA ‘’ BUYURUN EFENDİM, HOŞ GELDİNİZ, NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ‘’ DENİR.
ZİYARET EDİLMEK İSTENEN SİTE SAKİNİNİN BİLGİLERİ ALINIR VE ARACA KISA BİR SÜRE BEKLEMESİ RİCA EDİLİR.
NİZAMİYE BİNASINA GİRİLİR VE DAHİLİ TELEFON SİSTEMİNDEN GELİNEN BLOK VE DAİRE TUŞLANARAK SİTE SAKİNİNE ‘’ İYİ GÜNLER / İYİ AKŞAMLAR EFENDİM, GÜVENLİK ….. ( İSİM SÖYLENİR ), ….. ( ZİYARETE GELEN ŞAHSIN İSMİ SÖYLENİR ) ZİYARETÇİNİZ VAR EFENDİM ‘’ DENİR.
SİTE SAKİNİNİN ONAYI ALINMASI HALİNDE KOLLU BARİYER KALDIRILIR VE ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE GİTMESİ GEREKEN YÖNÜ BİLMEMESİ İHTİMALİNE KARŞI BELİRTİLİR.
 ZİYARETÇİ KAYIT DEFTERİNE KAYIT EDİLİR.
 
            AYNI ANDA BİRKAÇ ARACIN PEŞ PEŞE GELMESİ HALİNDE, EN ÖNDEKİ ARAÇTAN BAŞLAMAK KAYDIYLA ÖNCELİKLE ARAÇLARDA KUMANDA OLUP OLMADIĞI İZLENİR. ARALARINDA VEYA EN ARKADA KUMANDALI ARAÇ BULUNMASI HALİNDE EN ÖNDEKİ ZİYARETÇİ KİBAR BİR DİLLE OTOPARK DA UYGUN BİR YERE ÇEKMESİ VE BEKLEMESİ İÇİN YÖNLENDİRİLİR. BU ESNADA İKİNCİ YA DA ÜÇÜNCÜ ARAÇTA DA KUMANDA YOKSA AYNI İŞLEM BU ARAÇLARA DA UYGULANIR. KUMANDAYA SAHİP ARACIN BEKLEMEDEN GEÇMESİ İÇİN YOL AÇILMIŞ OLUR. SIRASIYLA İLK ÖNDE OLAN ARAÇTAN BAŞLAMAK SURETİYLE HIZLI BİR BİÇİMDE HANGİ SİTE SAKİNİNE GELİNDİĞİ SORULUR. SİTE SAKİNİNE HABER VERİLEN ZİYARETÇİ KAYDI YAPILARAK YÖNLENDİRİLİR, HEMEN DİĞER ARAÇLARA DA AYNI İŞLEM UYGULANIR.
            BU ARAÇLAR İÇERİSİNDE HERHANGİ BİRİSİ GÜVENLİK PERSONELİNİN YARDIMCI OLMASINI BEKLEMEDEN SİTE İÇERİSİNE DEVAM EDERSE VE O ESNADA İLGİLENİLMESİ GEREKEN BAŞKA ARAÇLAR VAR İSE ARACIN PLAKASINI VE EŞKÂLİNİ DURUM TESPİT TUTANAĞINA VE VARDİYA DEFTERİNE KAYIT EDER. SİTE İÇİNE İZİNSİZ GİREN ARAÇ O ESNADA MÜSAİT OLUNMASI HALİNDE İZLENİR, DEVRİYE PERSONELİNE BİLGİ VERİLİR, BİNAYA GİRMEDEN DURDURULUP İKAZ EDİLMEYE ÇALIŞILIR. ULAŞILMAMASI DURUMDA İSE ARAÇ SİTEYİ TERK EDERKEN MUTLAKA DURDURULUR, KİME ZİYARETE GELDİĞİ SORULUR, BELİRTİLEN KAT SAKİNİ ARANIR VE DOĞRULUĞU TEYİT EDİLİR, ZİYARETÇİ KAYIT DEFTERİNE KAYIT EDİLİR. ANCAK BEYAN ETMİŞ OLDUĞU DAİREDEN TEYİT ALINAMAZ YA DA YALAN BEYAN VERMİŞ OLDUĞU TESPİT EDİLİRSE KOLLUK KUVVETLERİNE BİLGİ VERİLİR.
 
             TAMİR ARACI, MALZEME GETİREN ARAÇLAR, TV, TELEFON, SU VS. BAKIM ONARIM ARAÇLARI, SU FİRMASI ARAÇLARI, NAKLİYE ARAÇLARI VS. TÜM GEÇİCİ SÜRELİ GELEN ARAÇLAR MUTLAK VE MUTLAK SURETTE SİTE YÖNETİM MERKEZİNİN ONAYI ALINARAK İÇERİ ALINACAKTIR.
             SİTE YÖNETİM MERKEZİNDEN GİRİŞ İZNİ VERİLDİĞİNİ BELİRTEN TELSİZ ANONSU SONRASI SİTEYE GİREN ARAÇ, MİSAFİRLER İÇİN AYRILAN PARK YERİNE PARK ETTİRİLECEK VE ARAÇ SAHİBİNİN RUHSAT VE EHLİYETİ ALINACAKTIR. İŞ BİTİMİNDE İSE YİNE SİTE YÖNETİM MERKEZİ İLE TELSİZLE ONAY ALINDIKTAN SONRA İŞ ARACININ ÇIKIŞINA İZİN VERİLECEKTİR. AYRICA ARAÇ ALTI AYNASI İLE ARAÇ KONTROLÜ DE YAPILACAKTIR.
 
            TÜM BU ARAÇLARA UYGULANAN PROSEDÜR; ARACIN PLAKASI, GELDİĞİ BLOK, DAİRE, GELİŞ NEDENİ, GİRİŞ ÇIKIŞ SAATİNİN MUTLAK VE MUTLAK SURETTE ZİYARETÇİ KAYIT DEFTERİNE OKUNAKLI VE DÜZENLİ OLARAK  KAYIT EDİLMESİ İLE SONA ERECEKTİR.
 
B.1 – SİTE SAKİNİNİN EVDE OLMAMASI HALİNDE UYULACAK KURALLAR;
 
DIŞARIDAN SİTEYE GELEN SATICI, ZİYARETÇİ, TEMİZLİKÇİ VS. TÜM ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR, SİTE SAKİNLERİNE TELEFON İLE YA DA ARANARAK BİLDİRİLECEK, ONAYI ALINMADAN HİÇ KİMSE SİTEYE ALINMAYACAKTIR. EĞER BİNA SAKİNİ EVDE YOK İSE SİTE İÇERİSİNE ALINMAYACAKTIR. EVDE OLMAYAN SİTE SAKİNİNE GELEN MİSAFİRLER, SİTE SAKİNİ TARAFINDAN DAHA ÖNCE SİZE HABER VERİLDİ İSE, O ŞAHIS SİTE İÇERİSİNE ALINACAKTIR. EĞER SİTE SAKİNİ EVDE OLMAYIP SİTE İÇERİSİNDE İSE VEYA DÂHİLİ TELEFONU DUYMAZ İSE, MİSAFİR ŞAHISLARIN EV SAHİBİNE ULAŞMASI VE OTOPARK GİRİŞ KONTROL GÜVENLİK ODASINI ARAYARAK BİLGİ VERİLMESİ DURUMUNDA MİSAFİRLER SİTE İÇERİSİNE ALINACAKTIR. 
 
GEREK SİTE SAKİNLERİ, GEREKSE DIŞARIDAN GELEN ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA HİTAP VE YAKLAŞIMA DİKKAT EDİLECEK, KESİNLİKLE DİYALOGA GİRİLMEYECEK, OLASI PROBLEMLER İVEDİ ŞEKİLDE SİTE YÖNETİM MERKEZİNE BİLDİRİLECEKTİR.
 
C.1 - EV EŞYASI TAŞINMASI;
 
DAHA ÖNCEDEN TAŞIMA HABERİ SİTE YÖNETİM MERKEZİNE BİLDİRİLMEMİŞ VE SİTE YÖNETİMİNDEN ONAY ALINMAMIŞ İSE SİTE SAKİNİ OLMADAN EŞYA TAŞINMASINA KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR.
BU DURUMLARDA SİTE YÖNETİM MERKEZİNE HABER VERİLECEK VE KENDİLERİNİN VERECEĞİ TALİMAT DÂHİLİNDE İŞLEM YAPILACAKTIR.
SİTE YÖNETİM MERKEZİNDEN TAŞINMA İÇİN ARAÇ GİRİŞİNE İZİN VERİLEN NAKLİYE ARACININ EŞYA YÜKLENMESİ VEYA BOŞALTILMASI İŞLEMİ, BLOK GÖREVLİLERİ NEZARETİNDE SİTE CAN VE MAL GÜVENLİĞİNE UYGUN OLARAK YAPILMASI SAĞLANACAKTIR.
 
D.1 - KİRALIK VE SATILIK DAİRE
 
KİRALIK VE SATILIK DAİREBAKMAK İÇİN GELEN 3. ŞAHISLAR SİTE İÇERİSİNE ALINMAYACAK, EMLAKCI VEYA DAİRE SAKİNİ İLE BİRLİKTE DAİREYE BAKMAYA GELEN KİŞİLER PROSEDÜRLER ÇERÇEVESİNDE SİTE İÇERİSİNE ALINACAKTIR.
 
            DAİRE SAHİBİ VE YANINDA DAİRE BAKMAYA GELEN ŞAHISLARIN ARAÇ PLAKASI, AD SOYAD VE GELDİKLERİ BLOK VE DAİRE ADI MUTLAK SURETLE KAYIT EDİLECEKTİR.
           
            EMLAK BÜROLARINDAN GELEN ŞAHISLAR İÇİN İSE; EMLAKÇININ VE YANINDA DAİRE BAKMAYA GELEN ŞAHSIN KAYDI ZİYARETÇİ DEFTERİNE KAYDEDİLİR. SÜREKLİ GELEN EMLAKÇILARDAN İSE KİMLİK FOTOKOPİSİ ÇEKİLMEK SURETİYLE HER DEFASINDA KAYIT İSTENMEYEBİLİR. ANCAK HER HALÜKARDA KİMLİK KONTROLÜ YAPILMAK ZORUNDADIR.
           
GÜVENLİK KURALLARINA UYMAYAN SATICILAR, NAKLİYECİLER, SERVİSLER
V.S. MUTLAKA UYARILACAK GEREKİRSE BİR DAHA SİTE İÇERİSİNE ALINMAYACAKTIR.
 
  
       ATASAV GÜVENLİK
OPERASYON MÜDÜRLÜĞÜ