Çayyolu Gordion Konutları - SİTE ESTETİĞİ - CAM BALKON KAPATMA ŞARTNAMESİ

Ana Sayfa \ Çayyolu Gordion Konutları - BAŞLIK - SİTE ESTETİĞİ - BALKON CAMLAMA \ Çayyolu Gordion Konutları - SİTE ESTETİĞİ - CAM BALKON KAPATMA ŞARTNAMESİ

                                                                                                            
                                                                                                           ÇAYYOLU GORDİON KONUTLARI
BALKON CAMLAMA İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

Balkon Camlama işi, Site Yönetim Kurulu ve Site Blok Temsilcileri tarafından hazırlanan, aşağıda 14(ondört) maddeden müteşekkil Teknik Şartnameye uygun malzeme, işçilik ve uygulama ile yapılacaktır:

TEKNİK ŞARTNAME:

1.   Cam özelliği:
CE ve ISO kalitesi ile EN12150-2 standartlarına göre temperleme işlemi yapılmış, yerli üretim cam kullanılacaktır.
2.   Cam rengi:
Camlar şeffaf olacaktır.
3.   Cam kalınlığı:
Site Bloklarında tüm dairelerin salon düz balkonu ve ebeveyn odası balkonuna 10 mm. temperli cam; dış köşelere denk gelen bloklardaki (A1,A4,B1,B4 Blok) dairelerin salon U balkonlarına ise 8 mm. temperli cam kullanılacaktır.
4.   Cam kanat genişliği:
Salon balkonu: 5 eşit ön kanat,
Ebeveyn odası balkonu: 5 eşit ön kanat + 2 eşit yan kanat olmak üzere toplam 7 kanat,
Salon yan cephe balkonu: 3 eşit ön kanat + 2 eşit yan kanat +2 eşit yan kanat olmak üzere toplam 7 kanat olacaktır.
5.   Cam kanat yüksekliği:
Cam kanatların profil çerçeveleri, üst tavandan başlayıp balkon ıslak zeminine kadar tek parça şeklinde olacak ve korkuluk arkasında ( balkon iç kısmına) montajı yapılacaktır.
6.   Profil:
Birinci kalite Naturel Eloksal boya ile korunmuş gri renkli alüminyum profil kullanılacaktır.Profil içi rulmanları çift tekerlekli, kuru sistem, paslanmaz çelik ve üzeri polyamid kaplı olacaktır.
7.   Aksesuar:
Camların arasındaki contalar şeffaf plastik, kırılmaz ve sararmaz olacaktır. Contalar çift taraflı kapama imkanı ile gerekli izolasyonu sağlayacak evsafta olacaktır.
8.   Üst Profil Yüksekliği:
Camlı kanatlar üstündeki tavanla bağlantıyı sağlayacak profilin tavana kadar olan yüksekliği maksimum 10- 13 cm. olacaktır. Profillerin dış görünüş yüksekliği, stor perde montajına elverişli olacaktır.
9.   Profil ölçü ve kalınlıkları:
Balkon Camlama işinde kullanılacak profillerin ölçü ve kalınlıkları, Site Yönetim Merkezinde teşhir edilen ürünler ile aynı olacaktır.
10. Profil rengi:
Dış cepheden görünen profil kapakları ve tamponları gri renkte olacaktır.
11. Balkon zeminlerinin tesviyesi:
Balkon Camlama Sisteminin Balkona uygulaması öncesinde balkon camlama işini üstlenen firma tarafından hiçbir ek işçilik ve malzeme ücret istenmeden ; dışarıdan balkona yağmur ve kar girmeyecek şekilde Balkon ıslak zemininin tesviyesi yapılacaktır. Balkon Camlama Sisteminin montajından sonra ise, camlara dışardan gelen yağmur ve karların binaya ve alt katlara zarar vermeyecek şekilde tahliyesi sağlanacaktır. Tahliye işlemi sarkmalı ve dışta damlalık çizgili mermer kullanılarak yapılacaktır.
12. Teraslarda uyulacak kural:
Teras Balkon Camlama işlerinde ise Çatı üst kaplaması tercihi serbest olup, bina dış görünüşünde ise Balkon Camlama İşi Teknik Şartnamesine ve Naturel Eloksal renk seçimine uyulacaktır.
13. Garanti koşulları:
Garanti süresi, Balkon Camlama Sisteminin kurulumundan itibaren her türlü imalat, montaj ve malzeme hatasına karşı 2 (iki) yıl olacaktır. ( Cam kırılması garanti kapsamı dışındadır.)
14. İşe Başlama Koşulları:
Balkon Camlama işini yapmayı üstlenecek Firma; işe başlamadan önce Site Yöneticiliği tarafından hazırlanan ve Teknik Şartnameye uyulacağını belgeleyen Taahhütnameyi imzalayacaktır.Taahhütname imzalanmadan Balkon Camlama işine kesinlikle izin verilmeyecektir. Taahhütname imzalamadan Balkon Camlama işi yapan kişi/firma, Taahhütnamedeki her türlü maddi ve manevi tazmini peşinen kabul eder.